Dans ile Öz’e Yolculuk

Dans ile Öz’e Yolculuk

Ruhunu öz-gürleştirdiğin an dans etmeye başlarsın. Bunun için bir başkası olma çabasından vazgeçmen gerekecek. İşte o zaman özün gürleşecek.   Dilruba Saatçi

 

dilruba saatçiRejisör, oyuncu, koreograf ve eğitmen Dilruba Saatçi, kişinin kendiyle yüzleşmesi, kendini fark etmesi ve öz güvenini kazanmasına yönelik değişik teknikler, hareket ve Jazz Dans aracılığı ile insanın doğasını kucaklamasını sağlamaktadır.

Genellikle Broadway müzikallerinde görülen Jazz Dans, bale, modern, street, hip hop, dans türlerini barındıran bir ifade biçimidir. Temeli bale olan JazzDance, Beyonce’un dans figürlerine kadar uzanır.

Pop, Funk, Hip – Hop ve günümüzün hit parçalarına dans edilen Jazz Dans, yoğun teknik ısınma,

izolasyon ve kas ve tüm eklemleri güçlendiren teknik çalışmalarının ardından, dinamik bir koreografi ile sonlandırılır.

 

Düşüncelerin bedenin yönetmesi
Yargı sistemi (ayıplar, günahlar, yetersizlik düşünceleri, estetik kaygılar, geçmişte ve gelecekte yaşamak vs.) ortadan kalktığında, beden özgürleşir, kendi ifade şekline kavuşur. 
Bilgi, kendine olan inanç, kalıpsız düşünceler ve kararlılık, hareketlerimizi netleştirir, güçlü, esnek ve dengede olmamızı sağlar. Bedenimiz bizi değil, biz bedenimizi yönetmeye başlarız.

Dans ile Öz’e Yolculuk Atölyesinin Farkı

Isınma çalışmalarından koreografi ye kadar uzanan çalışmada katılımcılar içsel bir yolculuğa çıkarlar. Beden ve içsel çalışma ilişkisi katılımcıların kendilerine dürüst olma imkânını tanır ve harekete geçerek içselleştirme fırsatını doğurur.

Konu Başlıklarımız:

DENGE – ANDA KALMAK – MENTAL GÜÇ – BAĞ – GÜVEN – ESNEKLİK – RİTİM – KARARLILIK – BİLGİ – LİDERLİK-  İFADE

Yolculuğumuz, zihin ve beden ilişkisini keşfettikten sonra bir koreografi ile sonlandırılır.

Öğrendiklerimizden;

Teknik bilgiler

 Esneme

 Kas güçlendirmesi

koreografi

Sınırlarımız ile yüzleşmek ve genişletmek

Kendimizi olduğumuz için kabule geçmek, yargıyı ortadan kaldırmak

Zihnin bedeni yönetmesi

Son Yazılar