Deliriyum

Günümüz, toplumsal belleğimizin yitip gittiği,
aklın ancak delilik olarak kavrandığı çağdır…
Kara Mizah 2 Perde

Tarih sadece kitap sayfalarında kalmış bir dizi duraktan ibaret olamaz. Tersine yaşamımızın ve bilincimizin en önemli kurgusunu oluşturur. Günümüz insanı ciddi bir sıkışmanın içinde nasıl davranması gerektiğini ayırt edemez bir halde savruluşunu sürdürüyor maalesef. Geçmiş ve gelecek dönem arasında sıkışıp kalmış bizler, akıl yitimini adım adım yaşamaya devam ediyoruz. Tarihimize dair her şeyin değersiz kılındığı, yok sayıldığı bir dönemden geçerken varlığımız hangi türden bir delilikle ayakta kalacak?

Kara mizahla gerçeğin iç içe geçtiği, gülümserken yüzümüze inen tokatların acısını nasıl bir bilinçle kavrayacak ve içselleştireceğiz. Gülmek isterken duygularımız bölünüp parçalanacak ve bu duygu parçacıklarında yeniden kendimize dönüp geçmişimizi sorgulayacağız.

Yüzlerce cinayetin tanığı olamadıksa şu ömrümüzde, kalbimizde de birikmediği anlamına gelmez. İnsanı, toplumu, yaşamı anlamak ve anlamlandırmak sanatın olmazsa olmazıdır. Yüreğinize gelecek her bir dokunuş bireyin sorgulamasını sağlıyorsa şayet ne mutlu bize. Kalbimizin geleceği var etmesi umuduyla…

Yazan: Nevzat Süs
Yöneten: Müge Saut
Dekor Tasarım: Cihan Alkan
Işık Tasarım: Emre Sarı
Görsel Tasarım: Altkat Sanat
Fotoğraf: A.Kerem Kaynar
Oynayanlar: Murat Akgün, Emre Sarı, Erkan Akbulut, Aykut Söyük,
Gökhan Coşkun, Eda Sırt, Aysun Güngör, Nevzat Süs
 
deliriyum_8
deliriyum_6
deliriyum_9
deliriyum_1
deliriyum_5
deliriyum_4
deliriyum_3
deliriyum_2