Altkat Sanat Tiyatrosu düzenli olarak sürdürdüğü yetişkinlere yönelik tiyatro atölyesinin kapsamını genişleterek gençlere de tiyatro atölyesine başladı.

Yaşamın hızı içerisinde çoğu zaman duygularımızın, düşüncelerimizin, edimlerimizin hiç de farkına varmadan yılları tüketiyoruz. Çocukluk yıllarımızda bizi hayata bağlayan, değiştiren, öğreten “oyun oynamayı” bir kenara bırakıyoruz yetişkin olma sürecinde. Oysa “oyun” aklımızı değiştirdiği gibi olgulara daha derinlikli bakmamızı da sağlıyor.

Buradan hareketle “Yaz Atölyesi” de diyebileceğimiz “Gençlere Tiyatro Atölyesi”ni Başlatıyoruz. 15-20 yaş aralığını kapsayacak çalışmamız üç ay boyunca hafta sonları devam edecek. Amacımız genç insanlarımızı tiyatro ile tanıştırmaktan başka onların kendilerini daha doğru ifade edebilmenin olanaklarını da oluşturmak. Tiyatro bunun için önemli bir sanat dalıdır diyebiliriz. Doğaçlama, hareket ve drama ağırlıklı olacak atölyeye katılan tüm gençler çok kısa bir sürede kendi duygularında ve yaklaşım biçimlerinde oluşacak değişimi görebilecektir.

Oynamak özgürleşmektir, oynamak var olmaktır, oynamak hayata bağlanmaktır…

Atölye Liderleri: Müge Saut, Selen Şeşen

Ön Kayıt Formu

TLF: 0536 214 27 33

E-Posta: bilgi@altkatsanat.com

Son Yazılar