Maskeliler – Tiyatro Tek

22 Şubat Cuma Saat:20.30

26 Şubat Salı Saat:20.30 

Savaşın ortasındaki Filistin’de ilk intifada döneminde, bir kasap dükkanında geçen MASKELİLER, Filistin halkı içindeki cepheleşmeyi ele alırken daha genel anlamda savaşın sebep olduğu kişisel tragedyaları anlatıyor.

MASKELİLER, Filistinli üç kardeş olan Davut, Naim ve Halit’in bağlılık, yaşama amacı, güven, ihanet, aile bağları ile ülkesi ve ailesi arasında kalan kardeşlerin hesaplaşmaları üzerinden, içinde yaşadığımız dünyada insanlığın, şiddetin kıskacındaki durumunu sorguluyor.

Üç kardeş kasapta bir araya gelir. Naim İsrail ile iş birliği yaptığından kuşkulandığı Davut ile komite gelmeden önce bir görüşme yapacaktır. Hain olmadığını Davut’un kendi ağzından duymak istemektedir. Böylelikle Davut’u sorgulamaya cezalandırmaya gelen komiteci arkadaşlarına abisini gönlü rahat bir şekilde teslim edecektir. İşgal altındaki bölgelerde intifadanın başlangıcından itibaren Filistinliler içinde 400 den fazla Arap, kendi insanları tarafından öldürülmüştür ve artık Naim’in ve bağlı bulunduğu komitenin, İsrail için çalışan bu insanlara tahammülleri kalmamıştır.

YAZAN:ILAN HATSOR
ÇEVİREN:Nebil TARHAN
YÖNETEN:Ersin UMULU
KOSTÜM TASARIMI: 

Burcu KOTİL

IŞIK TASARIMI:Ogün YUMAK
OYUNCULAR:Mert DOĞAN, İhsan ÖNAL, Haluk YÜCE
YARDIMCI YÖNETMEN: 

İzel DEMİRHAN

TÜR:Dram
SÜRE:70 Dakika / 1 Perde
Son Yazılar