Pantomim Günleri

“Susuyorum Çığlığım Yükseliyor”

Pantomim Günleri 14-15 Kasım tarihlerinde bir çok ekibin katılımıyla gerçekleşecek. İki gün boyunca pantomim oyunları sergilenecek ve Vecihi Ofluoğlu – Kerem Karaboğa’nın yer alacağı “Mimleşi” adlı bir söyleşi de yapılacaktır. 

 

rsz_pantomim_günleri (2)Günümüzde Pantomim Sanatı giderek gelişmekte ve genç insanların ilgisini çeken bir disiplin haline gelmektedir. Toplumsal baskılar her ne kadar sanatın her biçimine zarar verse de bu sanatın icracıları inatla sanatına sahip çıkarak direnmeye devam etmektedir. Sanat; kültürü oluşturan bir olgudur. Hayatın ana damarı, yüreği ve insani olan yanıdır. Sanatsal mücadele yolun bir biçimidir; yürümektir.

Güzel bir dünya düşlüyoruz. Sessiz bir çığlık gibi sanatımızı icra ederek ya da gülmeyi anımsatarak Pantomim sanatını yaşatma çabası içerisinde devinmeye devam ediyoruz.

14 Kasım Cumartesi Saat: 19.30 ve 15 Kasım Pazar Saat: 16.00’da iki gün sürecek Pantomim Günleri bu kapsamda yola çıkmıştır. İki gün boyunca Mim oyunları sergilenecek ve Vecihi Ofluoğlu – Kerem Karaboğa’nın yer alacağı “Mimleşi” adlı bir söyleşi gerçekleşecektir.

 

14 Kasım Cumartesi Saat:19.30

Mimbaz  Tiyatro  “Kıymık”

Esin Aslan “Ekmek”

15 Kasım Pazar Saat: 16.00

Mimleşi

Vecihi Ofluoğlu

Kerem Karaboğa

 

Saat: 18.30

Tiyatro pi “Dahpne”

Tuğba Eskicioğlu “Boynuzlanmak”

Canan Demirli  “Otoportre”

Lerzan Helvacı “Dali’ce”

Mimistanbul  “Benzet-ME”

Mimhane “Oyun Nasıl Bitmeli”

14-15 Kasım’15 Tarihlerinde Altkat Sanat’ta gerçekleştirdiğimiz “Pantomim Günleri” kapsamında Vecihi Ofluoğlu ve Kerem Karaboğa ile gerçekleşen “mimleşi” isimli söyleşinin tam kaydını sizlerle paylaşıyoruz.