Pantomim ve Beden Farkındalığı

İş ağrıları, okul stresi, gündelik hayat yorgunlukları ve dur durak bilmeden ayakta kalmaya çalışan bedenler…

Vücudunuzun yatmak yerine hareket ederek daha doğru dinlenebileceğini söylesek? “Hiç hâlim yok, kalkamam yerimden” ile başlayıp “İyi ki gelmişim, ne stres kaldı ne ağrı” ile biten bir süreç yaşamaya ne dersiniz?

Günümüzde “Pantomim” denince birçok kişinin aklına yüzlerini beyaza boyayan “palyaçolar” geliyor. Yunanca kökeni itibariyle παντο– panto (all: bütün) ve μῖμος– mimos (imitator: taklitçi) kelimelerinin birleşiminden meydana gelen Pantomim yalnızca sözsüz bir anlatı biçimi olmakla kalmayıp bedenin farkındalığı ve yeniden yapılandırılmasına da önemli bir katkı sunar.

Pantomim sanatını ve bedeninizin neler yapabileceğini öğrenmeye hazır mısınız?

Pantomim ve Beden Farkındalığı Atölyesi’nin amacı doğrultusunda: Kendi bedenini tanıma süreci kolay olmasa da kişilerle birebir yapılacak çalışmalarla; yeni bulgulardan zevk almak, gözlem yeteneğini geliştirmek, bedeni keşfetmek, hayal gücü, enerjiyi doğru kullanma, görme algısını arttırma, denge hâkimiyeti, karşıt hareketleri kullanarak bedenin hareket olanağını daha çok geliştirmek hedeflenir.

Konuşma stilinizden yürüme ritminize kadar yaşadığınız değişikliği tüm hayatınızda hissedeceksiniz. Bunun yanında alacağınız pantomim dersleri ile iletişimde değişik yöntemler keşfedecek ve bedeninizi nasıl sesiniz yerine kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

  • İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Bölümü mezunu eğitmen Müge Saut ile birebir yapılacak çalışmalar, siz ve eğitmeninizin belirleyeceği ortak gün ve saat dilimlerinde gerçekleştirilecektir.
  • Dersler haftada bir gün 1 saat. 

Kayıt Formu 

Ayrıntılı Bilgi İçin: 0536 214 27 33

SESSİZLİĞİN ÇIĞLIĞI: PANTOMİM