BİLET AL  

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Ten Rengi

26 Kasım 2023/18:00 - 19:00

Altkat Sanat Tiyatrosu olarak oyunlarımızı belirlerken; dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve politik atmosferi göz önünde bulunduruyoruz. Bizim sanat politikamız toplumun yaşam biçiminden ve toplumun sorunlarından bağımsız olmuyor. Bu noktada kadın cinayetlerini anlatan bir oyunla izleyicimizin karşısına çıkmak bizim için elzem oluveriyor.

Oyun; öldürülen bir psikoloğun anlatımıyla başlar. Kendi hayatı ve toplumun kadına bakışı oyunun başat unsurları oluyor ve iki bakış paralel ilerliyor. Kadının hayatıyla toplumun bakışı bu anlamıyla yüz yüze gelirken, izleyiciyle de bir hesaplaşma içine giriyor. Yani toplumun kendisiyle yüzleşiyor.
Yüzlerimizi birbirimize çevirmeden, gözlerimizi birbirimizin gözlerine gerçek anlamda dikmeden, kadına açılan bu savaşı kaybetmeye mahkûm olacağız.

Ten Rengi oyunumuz salt yasaların yetersizliğini anlatan değil, toplumun normalleştirdiği bakış açısıyla bir hesaplaşma içeriyor. Hem erkeği yaratan bu toplumu hem de cinayetleri işleyen erkeği konu alıyor. Bu oyunda söyleyecek sözümüz ve hesaplaşacağımız bir bakış açısı var.

Yazan ve Yöneten Nevzat Süs Yönetmen Yardımcısı Hatice Şanlı Işık Tasarımı Alev Topal Müzik Deniz Köseoğlu Reji Asistanı Sevinç Hasanova Işık Kumanda Hatice Şanlı Video-Fotoğraf Erdi Köseoğlu Dış Sesler: Aydan Cömert, Aybike Turan, Bilge Soylu, Betül Alaz, Deniz İnan, Esra Kucur, Gizem Özgün, Hatice Şanlı, İlkay Akpınar, Sevcan Sini.

Oynayan Müge Saut

Eylül Naz Atay, Mustafa Kenan Aybastı, Erdinç Doğancı’ya katkıları için teşekkür ederiz.

Detaylar

Tarih:
26 Kasım 2023
Saat:
18:00 - 19:00
Etkinlik Kategori: