BİLET AL  

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Ten Rengi

22 Ekim 2023/18:00 - 19:00

TOPRAĞIN ALTINDAN YÜKSELEN BİR ÇIĞLIK: TEN RENGİ

Altkat Sanat Tiyatrosu olarak oyunlarımızı belirlerken; dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve politik atmosferi göz önünde bulunduruyoruz. Bizim sanat politikamız toplumun yaşam biçiminden ve toplumun sorunlarından bağımsız olmuyor. Bu noktada kadın cinayetlerini anlatan bir oyunla izleyicimizin karşısına çıkmak bizim için elzem oluveriyor.

Oyun; öldürülen bir psikoloğun anlatımıyla başlar. Kendi hayatı ve toplumun kadına bakışı oyunun başat unsurları oluyor ve iki bakış paralel ilerliyor. Kadının hayatıyla toplumun bakışı bu anlamıyla yüz yüze gelirken, izleyiciyle de bir hesaplaşma içine giriyor. Yani toplumun kendisiyle yüzleşiyor.

Yüzlerimizi birbirimize çevirmeden, gözlerimizi birbirimizin gözlerine gerçek anlamda dikmeden, kadına açılan bu savaşı kaybetmeye mahkûm olacağız.

Ten Rengi oyunumuz salt yasaların yetersizliğini anlatan değil, toplumun normalleştirdiği bakış açısıyla bir hesaplaşma içeriyor. Hem erkeği yaratan bu toplumu hem de cinayetleri işleyen erkeği konu alıyor. Bu oyunda söyleyecek sözümüz ve hesaplaşacağımız bir bakış açısı var.

 

Yazan ve Yöneten Nevzat Süs

Yönetmen Yardımcısı Hatice Şanlı

Işık Tasarımı Alev Topal

Müzik Deniz Köseoğlu

Reji Asistanı Sevinç Hasanova

Işık Kumanda Hatice Şanlı

Video-Fotoğraf Erdi Köseoğlu

Dış Sesler: Aydan Cömert, Aybike Turan, Bilge Soylu, Betül Alaz, Deniz İnan, Esra Kucur, Gizem Özgün, Hatice Şanlı, İlkay Akpınar, Sevcan Sini

Oynayan Müge Saut

 

Detaylar

Tarih:
22 Ekim 2023
Saat:
18:00 - 19:00
Etkinlik Kategori: