Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Zamanın Durduğu An

Oca 27, 2017/20:30

Sarah ve James, Ortadoğu’da gazetecilik yapmaktadır. Sarah bir foto muhabiri, James ise savaş muhabirliği yapan bir gazetecidir. Kısa bir zaman önce, Irak’ta yol kenarına yerleştirilen bir bombanın patlamasıyla ciddi biçimde yaralanan Sarah, bir süre tedavi gördükten sonra hastaneden taburcu edilmiştir. Bir yandan aldığı fiziksel yaralarla başa çıkmak, bir yandan da geride bıraktığı hayatının üzerindeki duygusal izlerini silmek için çaba sarf etmektedir. Bu süreçte, James serbest çalışan bir gazeteci olarak evden yazmayı sürdürürken, Sarah’nın aklı Ortadoğu’da yaşananlardadır.

Richard, hem Sarah ve James’in yakın arkadaşları hem de bir fotoğraf editörüdür. Son günlerde, Mandy adında kendinden epeyce genç bir kızla çıkmaya başlamıştır. Mandy bir organizasyon şirketinde etkinlik planlayıcısı olarak çalışmaktadır. Ortadoğu’da yaşanılanları gördükten sonra, Mandy’nin işi ve deneyimsizliği Sarah ve James’e çok sığ görünür. Yine de Mandy ve Richard’ın yeni filizlenen ilişkileri, Sarah ve James’in kendi ilişkilerini ve yaşam tarzlarını gözden geçirmelerine neden olur.

Tehlikeli koşullarda yaşamaya alışık iki kişi için normal bir hayat sürdürmek mümkün müdür? Gizlenmiş ihanetler ve farklı fikirler arasında bir hayatın geleceği olabilir mi?

Oyun ilerledikçe, Mandy ve Richard’ın ilişkisi görünenden daha derine yönelirken, Sarah ve James’in ilişkisi ise çözülmeye yüz tutar. Pulitzer Ödüllü ünlü oyun yazarı Donald Margulies, Zamanın Durduğu An’da, Ortadoğu’da yaşanan terör olaylarının dehşetini belgeleyen gazeteci bir çiftin hayatını mercek altına alıyor.

Detaylar

Tarih:
Oca 27, 2017
Saat:
20:30
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Tiyatro Fora
Telefon:
0(216) 380 32 02
Website:
http://www.tiyatrofora.com/

Mekan

Altkat Sanat
Caferağa Moda Cd. No:35
İstanbul, Kadıköy 34710 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0536 214 27 33
Website:
http://www.altkatsanat.com