Tebeşir Dairesi

Günümüzde çocuklar okul dışında kendi dünyalarına, evlerine hapsolmuş durumda. Sosyal yaşamdan uzaklaştıkça var olan değerlerden de uzaklaşıyorlar. Sanal dünyayı gerçeklik olarak kabul edip orada bir dünya oluşturuyorlar. Oysa oyun oynamak çocukları sosyalleştirirken bir yandan da yaşama hazırlar.

Çocuk ve anne ilişkisi yeryüzündeki ilişkilerin en değerlisidir. Fakat çocuğu büyütmek, başka bir özveri serüvenidir. Çocuğa verilen emek, bir anlamda annelikten daha yüce bir duruma gelebiliyor.

Ülkelerini terk etmek zorunda kalan Prens ve Prenses çocukları Michel’i sarayda unutup giderler. Sarayın hizmetçilerinden olan Gruşe bebek Michel’i bulup onu kendi çocuğu gibi büyütür. Artık Michel, Gruşe’yi anne olarak bilmektedir. Peki bir gün prenses çıkıp gelirse ne olur?

Uyarlayan: Altkat Sanat Yöneten: Nevzat Süs Müzik: H.Faruk Süs / Müge Saut Reji Asistanı: Selcan Tekin Koreografi: Müge Saut Işık Tasarımı: Selver Çavuş Dekor Tasarım: Altkat Sanat Kostüm: Altkat Sanat

Oynayanlar: Selver Çavuş, Sena Yapar, Beyza Candemir, Öykü Orhan, Diren Durgun, Gizem Özgün,  Vedat Sezer, Nevzat Süs ve Müge Saut

Ayrıca değerli katkılarından dolayı; Enes Pektaş, Melis Yeşiller, İrem Şenel,Nazlıcan Karakaş, Selen Şeşen, Pelda Yıldırım, Fatmanur Güldalı’na teşekkür ederiz..

Bertolt Brecht’e saygıyla…